O obci PDF Print E-mail Obec Zářecká Lhota

patří mezi menší obce Pardubického kraje. Pošlete nám 2 km od města Chocně, leží podél silnice II.třídy č. 315 (směr Choceň - Ústí nad Orlicí) a skládá se ze tří částí. Stará část sídla má téměř neporušenou původní urbanistickou strukturu (okrouhlá náves středověkého původu - tzv. Radiální uspořádání), část tvoří novou novostavbu podél silnice na Choceň. Třetí část je osada Hrádníky u řeky Tiché Orlice.

V obci žije cca 210 obyvatel v 70ti domech. Katastrální výměna obce dělá 302 ha Na okraji Zářecké Lhoty se nachází krásný rybník, revitalizovaný z dotace SFŽP. Z města Chocně vede do Zářecké Lhoty cyklistická stezka vybudovaná z dotací SFDI.

Ve středu Zářecké Lhoty nalezneme kapličku se zvonem, která byla postavena v roce 1862.  Obec funguje antukovým kurtem, dětským hřištěm a víceúčelovým sálem pro 60 osob.

Obec Zářecká Lhota je klidným místem pro život. Je živou obcí se spoustou kulturních a sportovních akcí a krásnou přírodou.


Kraj Pardubický | okres Ústí nad Orlicí
Ve správním obvodu obce s následujícími působnostmi: Vysoké Mýto Ve správním obvodu obce s pověřeným obecním úřadem: Choceň

Obec je součástí mikroregionu: Vysokomýtsko

Obec je součástí MAS Nad Orlicí

Další úřady ...